DELTACO trådlöst tangentbord, nordisk layout, USB, 10m, svart

DELTACO trådlöst tangentbord, 103 tangenter, nordisk layout, 2.4GHz USB nano-mottagare, svart


Trådlöst tangentbord med numeriskta tangenter. Koppla endast in USB-mottagaren i datorn så paras tangentbordet automatiskt.


• Nordisk layout
• Upp till 10m räckvidd
• 2,4GHz USB Nano-mottagare
• 103 tangenter med 12 mediatangenter
• Drivs på ett AA-batteri (ingår ej)


Mått (BxDxH): 390x123x29 mm
Vikt: 408g (med batteri)


ARTNR TB-123

DELTACO trådlöst tangentbord, nordisk layout, USB, 10m, svart

DELTACO S/FTP Cat7 patchkabel, LSZH (halogenfri),10m, svart


DELTACO S/FTP Cat7 patchkabel, 10m, 600MHz, Delta-certifierad, LSZH, RJ45-kontakter, svart

Nätverkskabel för överföring med en hastighet på upp till 10 Gbps. Kabeln är även bakåtkompatibel med Cat5 och Cat6. Materialet i kabeln är fri från PVC-plast vilket gör att ingen halogengas frigörs vid eventuell brand.

• Cat7-kabel med guldpläterade RJ45-kontakter
• Ledare av ren koppar



ARTNR STP-710S

DELTACO S/FTP Cat7 patchkabel, LSZH (halogenfri),10m, svart

DELTACO S/FTP Cat7 patchkabel, LSZH (halogenfri),10m, vit


DELTACO S/FTP Cat7 patchkabel, 10m, 600MHz, Delta-certifierad, LSZH, RJ45-kontakter, vit

Nätverkskabel för överföring med en hastighet på upp till 10 Gbps. Kabeln är även bakåtkompatibel med Cat5 och Cat6. Materialet i kabeln är fri från PVC-plast vilket gör att ingen halogengas frigörs vid eventuell brand.

• Cat7-kabel med guldpläterade RJ45-kontakter
• Ledare av ren koppar


ARTNR STP-710V

DELTACO S/FTP Cat7 patchkabel, LSZH (halogenfri),10m, vit

DELTACO DP – HDMI kabel, 10m, 3840×2160 i 30Hz, 10,8Gb/s, svart

DELTACO DisplayPort till HDMI kabel, 10m, 3840×2160 i 30Hz, 10,8Gb/s, svart


DisplayPort till HDMI-kabel som ger dig möjlighet att ansluta en UHD-monitor från en källa upp till 10 meter bort. Tack vare LT8611SXA Chipset kan du få upp till 3840×2160 i 30Hz trots att monitorn är 10 meter ifrån källan.


• DisplayPort – HDMI
• 3840×2160 i 30hz (4096×2160 i 24Hz)
• 10,8Gb/s bandbredd
• LT8611SXA Chipset
• 10 meter


ARTNR DP-HDMI1100

DELTACO DP – HDMI kabel, 10m, 3840×2160 i 30Hz, 10,8Gb/s, svart

EPZI U/UTP Cat6 patchkabel, CCA, 10m, 250MHz, vit


EPZI U/UTP Cat6 patchkabel, CCA, 10m, 250MHz, vit


Med ledare av CCA, kopparbeklädd aluminiumkärna, får kabeln en bibehållen signalprestanda till ett betydligt lägre pris. Kabeln lämpar sig bäst för hemmainstallationer där den kopplas in och glöms bort.


Även om kabeln är tillverkad med hushållande material så möter den fortfarande de krav som är specificerade i Cat6 vilket möjliggör 10Gbit/s på avstånd upp till 55m mellan anslutna enheter.


För användningsområden med en repetitiv in- och urkoppling eller Power over Ethernet rekommenderas istället kablar med ledare av ren koppar.


• En kabel för den kostnadskänslige som bara vill koppla in och glömma bort.


• Ledare av 24AWG CCA, kopparbeklädd aluminium.


• Möter Cat6-specifikationen med 250MHz bandbredd och upp till 10Gbit/s överföringshastighet.


ARTNR TP-610V-CCA

EPZI U/UTP Cat6 patchkabel, CCA, 10m, 250MHz, vit

DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, flat, 10m, 250MHz, grön


DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, flat, 10m, 250MHz, grön


Njut av såväl streamad film som tunga arbetsfiler utan en kabel som är i vägen.


Här är en praktisk kabel för tillfällen då den behöver gömmas undan i hemmet eller kontoret. Med en tjocklek på endast 1,5mm och en bredd på 6mm försvinner den lätt under mattan eller bakom listen utan märkbar upphöjning.


Trots sin slimmade utformning möter kabeln de krav som är specificerade i Cat6 vilket möjliggör 10Gbit/s på avstånd upp till 55m mellan anslutna enheter.


• Ledare av 30AWG koppar och ett yttermått på endast 6×1,5mm.


• Guldpläterade kontakter för bibehållen kvalitet vid upprepade anslutningar.


• Möter Cat6-specifikationen med 250MHz bandbredd och upp till 10Gbit/s överföringshastighet.


ARTNR TP-610G-FL

DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, flat, 10m, 250MHz, grön

DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, flat, 10m, 250MHz, gul


DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, flat, 10m, 250MHz, gul


Njut av såväl streamad film som tunga arbetsfiler utan en kabel som är i vägen.


Här är en praktisk kabel för tillfällen då den behöver gömmas undan i hemmet eller kontoret. Med en tjocklek på endast 1,5mm och en bredd på 6mm försvinner den lätt under mattan eller bakom listen utan märkbar upphöjning.


Trots sin slimmade utformning möter kabeln de krav som är specificerade i Cat6 vilket möjliggör 10Gbit/s på avstånd upp till 55m mellan anslutna enheter.


• Ledare av 30AWG koppar och ett yttermått på endast 6×1,5mm.


• Guldpläterade kontakter för bibehållen kvalitet vid upprepade anslutningar.


• Möter Cat6-specifikationen med 250MHz bandbredd och upp till 10Gbit/s överföringshastighet.


ARTNR TP-610GL-FL

DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, flat, 10m, 250MHz, gul

DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, flat, 10m, 250MHz, röd


DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, flat, 10m, 250MHz, röd


Njut av såväl streamad film som tunga arbetsfiler utan en kabel som är i vägen.


Här är en praktisk kabel för tillfällen då den behöver gömmas undan i hemmet eller kontoret. Med en tjocklek på endast 1,5mm och en bredd på 6mm försvinner den lätt under mattan eller bakom listen utan märkbar upphöjning.


Trots sin slimmade utformning möter kabeln de krav som är specificerade i Cat6 vilket möjliggör 10Gbit/s på avstånd upp till 55m mellan anslutna enheter.


• Ledare av 30AWG koppar och ett yttermått på endast 6×1,5mm.


• Guldpläterade kontakter för bibehållen kvalitet vid upprepade anslutningar.


• Möter Cat6-specifikationen med 250MHz bandbredd och upp till 10Gbit/s överföringshastighet.


ARTNR TP-610R-FL

DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, flat, 10m, 250MHz, röd

STREETZ Bluetooth-hörlurar med mikrofon, v4.2, 10m, svart/rosa

STREETZ Bluetooth-hörlurar med mikrofon, Bluetooth 4.2, 10m räckvidd, 10h speltid, svart/rosa


Bekväma hörlurar med mikrofon som ansluts till din enhet trådlöst via Bluetooth. Hörlurarna har ca 10 timmars speltid och en räckvidd på upp till 10 meter. På den högra kåpan sitter multimediaknappar för styrning av din Bluetooth-enhet. Börjar batteriet ta slut laddas hörlurarna fullt på 2 timmar via den medföljande Micro USB-kabeln. Skulle du vilja ansluta hörlurarna till en enhet som saknar Bluetooth finns även möjlighet att spela musik via 3,5mm-uttaget på hörluren.
Modellens huvudbygel är justerbar.


• Speltid: 10h
• Element: 40 mm
• Impedans: 32 Ohm
• Uppladdningstid: 2h
• Laddas via Micro USB
• Anslutning: Bluetooth 4.2


Vikt: 153g


Mått(BxDxH): 172x68x185mm


Förpackningen innehåller: Hörlurar, 3,5mm ljudkabel, Micro USB laddningskabel och manual


ARTNR HL-344

STREETZ Bluetooth-hörlurar med mikrofon, v4.2, 10m, svart/rosa

STREETZ Bluetooth-hörlurar med mikrofon, v4.2, 10m, svart/krom

STREETZ Bluetooth-hörlurar med mikrofon, Bluetooth 4.2, 10m räckvidd, 10h speltid, svart/krom


Bekväma hörlurar med mikrofon som ansluts till din enhet trådlöst via Bluetooth. Hörlurarna har ca 10 timmars speltid och en räckvidd på upp till 10 meter. På den högra kåpan sitter multimediaknappar för styrning av din Bluetooth-enhet. Börjar batteriet ta slut laddas hörlurarna fullt på 2 timmar via den medföljande Micro USB-kabeln. Skulle du vilja ansluta hörlurarna till en enhet som saknar Bluetooth finns även möjlighet att spela musik via 3,5mm-uttaget på hörluren.
Modellens huvudbygel är justerbar.


• Speltid: 10h
• Element: 40 mm
• Impedans: 32 Ohm
• Uppladdningstid: 2h
• Laddas via Micro USB
• Anslutning: Bluetooth 4.2


Vikt: 153g


Mått(BxDxH): 172x68x185mm


Förpackningen innehåller: Hörlurar, 3,5mm ljudkabel, Micro USB laddningskabel och manual


ARTNR HL-345

STREETZ Bluetooth-hörlurar med mikrofon, v4.2, 10m, svart/krom

DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, flat, 10m, 250MHz, blå


DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, flat, 10m, 250MHz, blå


Njut av såväl streamad film som tunga arbetsfiler utan en kabel som är i vägen.


Här är en praktisk kabel för tillfällen då den behöver gömmas undan i hemmet eller kontoret. Med en tjocklek på endast 1,5mm och en bredd på 6mm försvinner den lätt under mattan eller bakom listen utan märkbar upphöjning.


Trots sin slimmade utformning möter kabeln de krav som är specificerade i Cat6 vilket möjliggör 10Gbit/s på avstånd upp till 55m mellan anslutna enheter.


• Ledare av 30AWG koppar och ett yttermått på endast 6×1,5mm.


• Guldpläterade kontakter för bibehållen kvalitet vid upprepade anslutningar.


• Möter Cat6-specifikationen med 250MHz bandbredd och upp till 10Gbit/s överföringshastighet.


ARTNR TP-610B-FL

DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, flat, 10m, 250MHz, blå

STREETZ Bluetooth-hörlurar med mikrofon, v4.2, 10m, svart/blå

STREETZ Bluetooth-hörlurar med mikrofon, Bluetooth 4.2, 10m räckvidd, 10h speltid, svart/blå


Bekväma hörlurar med mikrofon som ansluts till din enhet trådlöst via Bluetooth. Hörlurarna har ca 10 timmars speltid och en räckvidd på upp till 10 meter. På den högra kåpan sitter multimediaknappar för styrning av din Bluetooth-enhet. Börjar batteriet ta slut laddas hörlurarna fullt på 2 timmar via den medföljande Micro USB-kabeln. Skulle du vilja ansluta hörlurarna till en enhet som saknar Bluetooth finns även möjlighet att spela musik via 3,5mm-uttaget på hörluren.
Modellens huvudbygel är justerbar.


• Speltid: 10h
• Element: 40 mm
• Impedans: 32 Ohm
• Uppladdningstid: 2h
• Laddas via Micro USB
• Anslutning: Bluetooth 4.2


Vikt: 153g


Mått(BxDxH): 172x68x185mm


Förpackningen innehåller: Hörlurar, 3,5mm ljudkabel, Micro USB laddningskabel och manual


ARTNR HL-346

STREETZ Bluetooth-hörlurar med mikrofon, v4.2, 10m, svart/blå

DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, flat, 10m, 250MHz, grå


DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, flat, 10m, 250MHz, grå


Njut av såväl streamad film som tunga arbetsfiler utan en kabel som är i vägen.


Här är en praktisk kabel för tillfällen då den behöver gömmas undan i hemmet eller kontoret. Med en tjocklek på endast 1,5mm och en bredd på 6mm försvinner den lätt under mattan eller bakom listen utan märkbar upphöjning.


Trots sin slimmade utformning möter kabeln de krav som är specificerade i Cat6 vilket möjliggör 10Gbit/s på avstånd upp till 55m mellan anslutna enheter.


• Ledare av 30AWG koppar och ett yttermått på endast 6×1,5mm.


• Guldpläterade kontakter för bibehållen kvalitet vid upprepade anslutningar.


• Möter Cat6-specifikationen med 250MHz bandbredd och upp till 10Gbit/s överföringshastighet.


ARTNR TP-610-FL

DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, flat, 10m, 250MHz, grå

DELTACO PRIME aktiv HDMI-kabel, 10m, 4K 60Hz, Spectra, svart

DELTACO PRIME aktiv HDMI kabel, 10m, HDMI High Speed with Ethernet, HDMI Typ-A ha, 4K, Spectra, Guldpläterad, svart


HDMI-3100 är en aktiv HDMI-kabel som både är en lång och slitstarkt HDMI kabel. Trots sin imponerande längd på tio meter vägrar den att kompensera med kvaliteten och klarar av 4K upplösning, nätverk, 3D och tvåvägsljud. Ledarna av ren koppar säkerställer en bättre signal och en bättre hållbarhet i jämförelse med kablar där kopparen blandas ut. HDMI-kabeln innehåller ett Spectra chip som möjliggör en felfri bildsignal även på långa avstånd. Kontakterna är gjutna av slitstark zinklegering och alla kontaktytor är guldpläterade vilket även detta garanterar en lång livslängd och en kabel som är ytterst slitstark.


• Spectra HT8181 chipset
• HDMI 2.0 med HDCP 2.2
• 10 meter kabel
• ARC(Audio Return Channel)
• 4K (4096 x 2160) i 60Hz
• 18 Gb/s bandbredd
• Guldpläterade kontakter
• 99,99% kopparkabel
• HDMI High Speed med Ethernet


ARTNR HDMI-3100

DELTACO PRIME aktiv HDMI-kabel, 10m, 4K 60Hz, Spectra, svart

DELTACO PRIME aktiv HDMI kabel, 10m, Broderad, HDMI High Speed with Et

DELTACO PRIME aktiv HDMI kabel, 10m, Broderad, HDMI High Speed with Ethernet, HDMI Type A ha, 4K, Spectra, Guldpläterad, svart


HDMI-4100 är en aktiv HDMI-kabel som både är en lång och slitstarkt broderad HDMI kabel. Trots sin imponerande längd på tio meter vägrar den att kompensera med kvaliteten och klarar av 4K upplösning, nätverk, 3D och tvåvägsljud. Ledarna av ren koppar säkerställer en bättre signal och en bättre hållbarhet i jämförelse med kablar där kopparen blandas ut. HDMI-kabeln innehåller ett Spectra chip som möjliggör en felfri bildsignal även på långa avstånd. Kontakterna är gjutna av slitstark zinklegering och alla kontaktytor är guldpläterade vilket även detta garanterar en lång livslängd och en kabel som är ytterst slitstark.


• Spectra HT8181 chipset
• HDMI 2.0 med HDCP 2.2
• 10 meter broderad kabel
• Ljudåtergångskanal
• 4K (4096 x 2160) at 60Hz
• 18 Gb/s bandwidth
• Guldpläterade kontakter
• 99,99% kopparkabel
• HDMI High Speed med Ethernet


ARTNR HDMI-4100

DELTACO PRIME aktiv HDMI kabel, 10m, Broderad, HDMI High Speed with Et

DELTACO aktiv HDMI kabel, HDMI High Speed with Ethernet, 10m, vit

DELTACO aktiv HDMI kabel, HDMI High Speed with Ethernet, 4K, Ultra HD, HDMI Type A ha, guldpläterad, 10m, vit


Aktiv HDMI-kabel med inbyggd förstärkning. Ingång och utgång är markerat på kabeln.


• 10m
• 10,2 Gb/s bandbredd
• 4K, Ultra HD i 30Hz
• Ledare av ren koppar
• Guldpläterade kontakter
• Chipset: Redmere PRA1700
• HDMI High Speed with Ethernet


 Denna kabel går ej att seriekoppla


ARTNR HDMI-1101

DELTACO aktiv HDMI kabel, HDMI High Speed with Ethernet, 10m, vit

DELTACO High-Speed HDMI-kabel, 10m, Ethernet, 4K UHD, vit

DELTACO High-Speed HDMI-kabel, 10m, Ethernet, 4K UHD, vit


High-Speed HDMI-kabel med Ethernet för anslutning av två enheter


• Utan ferritkärna
• 10.2 Gb/s bandbredd
• HDMI-höghastighet med Ethernet
• 4K UHD (3840 x 2160p i 30 Hz)




ARTNR HDMI-1070AD

DELTACO High-Speed HDMI-kabel, 10m, Ethernet, 4K UHD, vit

DELTACO High-Speed HDMI-kabel, 10m, Ethernet, 4K UHD, svart

DELTACO High-Speed HDMI-kabel, 10m, Ethernet, 4K UHD, svart


High-Speed HDMI-kabel med Ethernet för anslutning av två enheter


• Utan ferritkärna
• 10.2 Gb/s bandbredd
• HDMI-höghastighet med Ethernet
• 4K UHD (3840 x 2160p i 30 Hz)


 


ARTNR HDMI-1070D

DELTACO High-Speed HDMI-kabel, 10m, Ethernet, 4K UHD, svart

DELTACO Kabelslukare i nylon, 25mm diameter, verktyg ingår, 10m, vit

DELTACO Kabelslukare i nylon, 25mm diameter, verktyg ingår, 10m, vit

Passar bra för att enkelt kunna bunta ihop kablar och sortera dem snyggt t.ex. under datorbordet.
Går enkelt att fylla på med nya kablar, flytta eller kapa kabelslukaren.


ARTNR LDR05

DELTACO Kabelslukare i nylon, 25mm diameter, verktyg ingår, 10m, vit

DELTACO Kabelslukare i nylon, 25mm diameter, verktyg ingår, 10m, svar

DELTACO Kabelslukare i nylon, 25mm diameter, verktyg ingår, 10m, svart

Passar bra för att enkelt kunna bunta ihop kablar och sortera dem snyggt t.ex. under datorbordet.
Går enkelt att fylla på med nya kablar, flytta eller kapa kabelslukaren.


ARTNR LDR12

DELTACO Kabelslukare i nylon, 25mm diameter, verktyg ingår, 10m, svar

Brennenstuhl grenuttag för utomhusbruk, 4xCEE7/4, 1xCEE7/7, 10m, IP44

Brennenstuhl grenuttag för utomhusbruk, 4xCEE 7/4 uttag, 1xCEE 7/7 anslutning, 10m kabel, jordspjut, IP44, handtag, svart/grön

Smidigt grenuttag tillverkat i väderresistent plast med ett jordspjut för fästning i jord. Grenuttaget har fyra CEE 7/4 uttag, två på vardera sida och en anslutningskabel i gummi på hela 10 meter. Perfekt för gårdsfesten eller ström till trädgårdslamporna.

• 4xCEE 7/4 jordade och petskyddade uttag.
• 10 meter anslutningskabel i gummi.
• Väderresistent plast.
• IP44 klassad.

Max 3680W/16A.

Mått grenuttag(BxDxH): 121x101x180mm.
Mått jordspjut(BxDxH): 50x50x160mm.


ARTNR GT-516

Brennenstuhl grenuttag för utomhusbruk, 4xCEE7/4, 1xCEE7/7, 10m, IP44

Brennenstuhl kabelvinda 4xCEE 7/4, 1xCEE 7/7, IP 44,brytare, 10m,svart

Brennenstuhl Vario Line kabelvinda med 4x CEE 7/4, 10m kabel, automatsäkring, petskyddade kontakter, svart/grå

Kabelvinda med en praktisk tillbakaspolningsring för enkel hantering .

• 4 jordade uttag.
• Säkerhetsbrytare.
• Barnsäkra uttag.

Mått(BxDxH): 225x80x270mm.


ARTNR GT-483B

Brennenstuhl kabelvinda 4xCEE 7/4, 1xCEE 7/7, IP 44,brytare, 10m,svart

DELTACO OM4 fiberkabel LC – SC, duplex, multimode, 50/125, 10m


DELTACO OM4 fiberkabel LC – SC, duplex, multimode, 50/125, 10m


Högklassig duplex-kabel där varje kanal är 2mm i diameter med LSZH-mantel. Kontakterna är UPC-slipade och har keramiska kopplingshylsor.


OM4 har en bandbredd på 4700MHz/km med en överföringshastighet på 100Gb/s i upp till 150m.


• Maximalt 0,25dB införingsförlust.


• Individuellt testad och kvalitetssäkrad.


• Kompatibel med IEC61753-022-2.


ARTNR LCSC-710

DELTACO OM4 fiberkabel LC – SC, duplex, multimode, 50/125, 10m

DELTACO Fiberkablage, 10m, LC – SC, 9/125, OS1/2, singlemode, LSZH (Lo

DELTACO Fiberkablage, 10m, LC – SC, 9/125, OS1/2, singlemode, LSZH (Low smoke zero halogen)


Singlemode patchkabel för sammankoppling av nätverksutrustning med optiskt fiberkablage. LC Simplex till SC Simplex-kabel


• Kabellängd: 10m
• Simplex 9/125 OS 1/2


ARTNR LCSC-810

DELTACO Fiberkablage, 10m, LC – SC, 9/125, OS1/2, singlemode, LSZH (Lo

DELTACO OS2 fiberkabel LC – LC, duplex, singlemode, APC, 9/125, 10m


DELTACO OS2 fiberkabel LC – LC, duplex, singlemode, APC, 9/125, 10m


Högklassig duplex-kabel där varje kanal är 2mm i diameter med LSZH-mantel. Kontakterna är APC-slipade och har keramiska kopplingshylsor.


OS2 har en överföringshastighet på 100gbit/s i 10km med 1310nm våglängd och 40km med 1550nm våglängd.


• Maximalt 0,25dB införingsförlust.


• Individuellt testad och kvalitetssäkrad.


• Kompatibel med IEC61755-2-1.


ARTNR LCLC-10S-APC

DELTACO OS2 fiberkabel LC – LC, duplex, singlemode, APC, 9/125, 10m

DELTACO OS2 fiberkabel LC – LC, simplex, singlemode, UPC, 9/125, 10m


DELTACO OS2 fiberkabel LC – LC, simplex, singlemode, UPC, 9/125, 10m


Högklassig simplex-kabel som är2mm i diameter och har LSZH-mantel. Kontakterna är UPC-slipade och har keramiska kopplingshylsor.


OS2 har en överföringshastighet på 100gbit/s i 10km med 1310nm våglängd och 40km med 1550nm våglängd.


• Maximalt 0,25dB införingsförlust.


• Individuellt testad och kvalitetssäkrad.


• Kompatibel med IEC61755-2-1.


ARTNR LCLC-10S-SI

DELTACO OS2 fiberkabel LC – LC, simplex, singlemode, UPC, 9/125, 10m