Cherry KC 6000 SLIM FOR MAC, Silver

Cherry Tangentbord KC 6000 Slim för Mac, nordisk layout, silver


Det trådade tangentbordet KC 6000 Slim för Mac är det strömlinjeformade tangentbordsalternativet för Mac användare!


Cherry KC 6000 Slim för Mac med silver hölje och vita tangenter kan användas på alla enheter med USB-A-anslutning och MAC OSX-operativsystem


• Hållbara tangenter
• Kompakt och slimmad design
• 1,8 m kabel med USB-anslutning
• Hög vikt på grund av integrerad metallplatta
• Tangentbord i chiclet-design med Mac-layout
• Numerisk knappsats för enkel nummerinmatning
• Snabb åtkomst till 12 vanliga Mac-funktioner
• Exceptionell design med skimrande blå nyckelram
• Precis saxmekanism för en idealisk skrivkänsla
• Gummifötter för höjdjustering, säkerställer ett ergonomiskt knappande


Förpackningen innehåller: KC 6000 Slim för Mac och manual


Dimensioner: (BxDxH) 440 x 130 x 15 mm


Vikt: 660 g


ARTNR TB-661

Cherry KC 6000 SLIM FOR MAC, Silver

HP DEL1008420 Elite Dock, 90W, Thunderbolt 3, silver

HP DEL1008420 Elite Dock, 90W, Thunderbolt 3, silver


Har mycket att koppla in? Inga problem! Länka upp till 10 enheter på en gång via portar som Thunderbolt 3.1 (som också stöder Display Port 1.2 och USB 3.1 Gen 2), fyra USB 3.0, RJ-45, VGA, Combo Audio och ytterligare två Display Port-portar.


Efter en krävande dag med HP EliteBook:s kraftiga prestanda ger laddningsstation ström direkt via en Thunderbolt 3-nätkabel till datorn.


Visa stolt upp denna snygga och effektiva lösning på kontoret, eller ta bort den och rengör din arbetsyta för gott. Hur som helst, inga fler kablar och inte mer skrämmande trassel att oroa sig för.


Ta multi-tasking till det extrema med stöd för två UHD / 4K-skärmar som är redo att sända varje färg och detalj av dina projekt via en super snabb bandbreddanslutning så fort du kopplar in på dockan.


Kompatibel med HP ProBook x360 11 G1 EE; HP Elite X2 1012 G2; HP EliteBook x360; HP Elite x2 1012 G1 Tablet; HP EliteBook Folio G1


• 90W effekt
• Thunderbolt 3.1
• 4K / UHD stöd
• Stilren aluminium och plast- design


Mått(BxDxH): 23 x 5.7 x 1.7 mm
Vikt: 220g


ARTNR DEL1008420

HP DEL1008420 Elite Dock, 90W, Thunderbolt 3, silver

DELTACO Lightningkabel, 1m, 2,4A, tygklädd, MFi, silver

DELTACO Lightningkabel, 1m, 2,4A, tygklädd, MFi, silver


Snabbladda din iPhone eller iPad med denna 2,4A-graderade Lightningkabeln från DELTACO. Den nylonflätade textilkabeln och kontakthus i aluminium gör denna kabel både slitstark och attraktiv.


• 1 meter flätad textilkabel
• Graderad för max 2.4A ström
• USB-A (hane) till Lightning (hane)
• Made for iPhone, iPad och iPod (MFi)


ARTNR IPLH-227F

DELTACO Lightningkabel, 1m, 2,4A, tygklädd, MFi, silver

DELTACO Lightningkabel, 2m, 2,4A, tygklädd, MFi, silver

DELTACO Lightningkabel, 2m, 2,4A, tygklädd, MFi, silver


Snabbladda din iPhone eller iPad med denna 2,4A-graderade Lightningkabeln från DELTACO. Den nylonflätade textilkabeln och kontakthus i aluminium gör denna kabel både slitstark och attraktiv.


• 2 meter flätad textilkabel
• Graderad för max 2.4A ström
• USB-A (hane) till Lightning (hane)
• Made for iPhone, iPad och iPod (MFi)


ARTNR IPLH-230F

DELTACO Lightningkabel, 2m, 2,4A, tygklädd, MFi, silver

ICYBOX HDD kabinett, rymmer 1×2,5″ SATA/SSD, max 9,5mm, silver

ICYBOX Hårddiskkabinett för 1×2,5″ SATA/SSD-hårddisk, USB 3.0, borstad aluminium, LED statusindikatorer, silver


Det första du kommer fastna för är den vackra designen på detta kabinett. Naturligt nobelt silver för att utstråla tuffhet. Innuti har du plats för en 2,5″ SATA/SSD-hårddisk med max 9,5mm i höjd. Kabinettet ansluts till datorn via USB.


• USB 3.0
• Maxhöjd hårddisk: 9,5mm
• Borstad aluminium


Mått(BxDxH): 77x121x12mm
Vikt: 0,046kg


ARTNR IB-234U3A

ICYBOX HDD kabinett, rymmer 1×2,5″ SATA/SSD, max 9,5mm, silver

DELTACO USB 3.0 hubb, 4xTyp A hona, aluminium, 0,3m, silver

DELTACO USB 3.1 Gen 1 hubb, 4xTyp A hona, aluminium, silver


En USB-hubb i ett praktiskt format och med ett hölje i aluminium. Utrustad med LED-indikator som visar när hubben är ansluten till en enhet. Uttag för strömmatning finns vid behov.


• 4x USB Typ A hona
• Plug and play
• Kabellängd 30cm
• Kompatibel med Windows XP, Vista, 7, 8 och Mac OS X 10.0 eller nyare


Mått (BxDxH): 112x35x16mm


 


ARTNR UH-484

DELTACO USB 3.0 hubb, 4xTyp A hona, aluminium, 0,3m, silver

QNAP RAIL-B02, rackskenor för TVS-471U, TVS-471U-RP m.fl., silver

QNAP RAIL-B02 – Rackskenor för TVS-471U, TVS-471U-RP, TVS-871U-RP, TVS-1271U-RP m.fl., silver

Rackskenor för QNAPs rackmonterade 1U och 2U NAS- och expansionsenheter.

Passar följande modeller: TVS-471U, TVS-471U-RP, TVS-871U-RP, TVS-1271U-RP, TS-869U-RP/870U-RP/1269U-RP/1270U-RP, TS-853U, TS-853U-RP, TS-1253U, TS-1253U-RP


ARTNR RAIL-B02

QNAP RAIL-B02, rackskenor för TVS-471U, TVS-471U-RP m.fl., silver

DELTACO Universell Hörlursstativ, aluminium, glidskydd, silver

DELTACO Universell Hörlursstativ, Aluminium, Glidskydd, Silver


Aluminiumstativ för hörlurar av alla slag. Förhindra att dina hörlurar blir skadade och frigör utrymme på skrivbordet. Ett hörlursstativ säkerställer att dina hörlurar alltid är där de ska vara, samtidigt som de gör dem lättillgängliga vid behov.


• Oxiderad Ytfinish
• Full aluminiumkonstruktion
• Non-Slip silikon fötter


Förpackningen innehåller: Hörlursstativ, insexnyckel och skruvar.


Mått(BxDxH): 116x116x250mm
Vikt 165g


ARTNR HLS-101

DELTACO Universell Hörlursstativ, aluminium, glidskydd, silver

Qnap – RAIL-A03-57 1U Rails för 19″ rackmodeller, max 57k, silver

Qnap – RAIL-A03-57 1U Rails för TS-x79/TS-ECx80U rackmodeller, max 57kg, silver


För Modellerna:
SS-EC2479U-SAS-RP/SS-EC1879U-SAS-RP/SS-EC1279U-SAS-RP
TS-879U-RP/TS-1279U-RP/TS-1679U-RP/TS-EC879U-RP/TS-EC1279U-RP/TS-EC1679U-RP
TS-EC1279U-SAS-RP/TS-EC1679U-SAS-RP/SS-EC2479U-SAS-RP/SS-EC1879U-SAS-RP/SS-EC1279U-SAS-RP
TS-EC1680U-RP/TS-EC1280U-RP/TS-EC880U-RP
REXP-1200U-RP/REXP-1600U-RP
VS-12140/12148/12156/12164U-RP PRO
VS-12140/12148/12156/12164U-RP PRO+
VS-8124/8132/8140/8148U-RP PRO
VS-8124/8132/8140/8148U-RP PRO+


ARTNR RAIL-A03-57

Qnap – RAIL-A03-57 1U Rails för 19″ rackmodeller, max 57k, silver

HyperX Cloud Gaming Headset, silver

HyperX Cloud Pro Gaming Headset, 53mm element, Kåpor med memory foam, in-line volymkontroll & mikrofon-mute, silver


HyperX Cloud är utformad för att möta de krav som seriösa konsolspelare ställer. Cloud i silver har bekväm inbyggd ljudkontroll som gör att du slipper navigera genom systemmenyer och lägger kontrollen helt i din hand. Den hållbara aluminiumramen har utformats för långvarig tillförlitlighet och för att stå emot skador som uppstår vid dagligt spel. Öronkuddarna i 100 % minnesskum och det stoppade pannbandet i konstläder ger prisbelönt komfort för långhelger och sena kvällar med spel. HiFi-kapabla 53 mm drivrutiner och förbättrad basåtergivning pumpar ut kristallklara höga, mellan- och låga register, och utformningen som sluten kåpa tystar omvärlden så att du helt kan fördjupa dig i ditt spel.


Mikrofonen på Cloud kan justeras som du vill ha den samtidigt som den eliminerar bakgrundsljud så att du gör dig hörd högt och tydligt. När du vill lyssna på musik, kopplar du helt enkelt ur mikrofonen och lägger undan den för ett senare tillfälle. HyperX Cloud har certifierats av TeamSpeak och Discord och är kompatibel med Skype, Ventrilo, Mumble, RaidCall och många andra program. Vid test av HyperX Cloud upptäcktes inga hörbara ekon, bakgrundsljud eller förvrängningar, så du och dina lagkamrater kan kommunicera klart och tydligt. HyperX Clouds 3,5 mm mini-teleplugg (4-polig) är kompatibel med PS4, Xbox One*, Wii U, Mac och mobila enheter**, och den kommer med en 2 meter lång förlängningskabel med stereo- och mikrofonpluggar för datoranvändning.


• Inbyggd kontroll av ljudvolym mute-knapp för mikrofon
• Slitstark aluminiumram
• Öronkuddar i minnesskum ger prisbelönt komfort för maratonlånga spelsessioner
• 53 mm drivrutiner pumpar ut fylligt ljud så att du helt kan fördjupa dig i spelet
• Avtagbar brusreducerande mikrofon
• Certifierad för TeamSpeak och Discord så att du hörs högt och tydligt
• Kompatibel med PS4, Xbox One*, Wii U, PC, Mac och mobila enheter**



*Det krävs adapter för Xbox One-kontroller utan 3,5 mm-port (adapter säljs separat).
**Kompatibel med enheter i CTIA-standard


ARTNR KING-2378

HyperX Cloud Gaming Headset, silver

Kingston MobileLite Duo 3C microSD kortläsare, USB typ-C, silver

Kingston MobileLite Duo 3C microSD kortläsare, dubbelt gränssnitt USB-typ A/USB-typ C, microSD/SDHC/SDXC, silver


Kingston MobileLite Duo 3C är en microSD kortläsare som fungerar bra med de senaste produkterna som har USB Typ-C portar, samt enheter som använder USB Typ-A. För över filer och foton snabbare med USB typ-C porten. Den här mångsidiga enheten läser microSD/SDHC/SDXC, UHS-I och stöder de senaste korthastigheterna. Den har två års garanti från Kingston.


• Metallhölje ger robust hållbarhet
• För enheter med ett begränsat antal portar
• Dubbelt gränssnitt rymmer USB typ-A och USB typ-C portar


ARTNR KING-2395

Kingston MobileLite Duo 3C microSD kortläsare, USB typ-C, silver

STREETZ Bluetooth-headset med mikrofon, in-ear, Bluetooth 4.1, silver

STREETZ Bluetooth stereo headset, mikrofon och volymkontroll, 32Ω, 6-8h speltid, silver


Headset med bra ljud och stilren design. På kabeln finns en mikrofon och knappar för volymkontroll och styra t.ex. musik, svara på samtal m.m.
Du kan koppla 2 stycken enheter till hörlurarna.
I varje hörlur finns en magnet som gör att du kan snäppa ihop dem när du inte har dem i öronen. Headsetet blir då som ett halsband. Detta är bra då de inte hänger och slänger när du har dem runt halsen. Den har också en gummidetalj som ligger emot innerörat vilket gör att lurarna sitter på plats även under häftiga rörelser.
I förpackningen medföljer även en kabelvinda som du kan trä sladden runt för att den inte ska hänga och slänga.


• Kabelvinda
• 6-8h speltid
• Element: 10mm
• Impedans: 32Ω
• Bluetooth 4.1 + EDR
• Frekvens: 20Hz-20kHz
• Upp till 170h standby
• Upp till 10m räckvidd
• Profiler: HSP, HFP, A2DP och AVRCP
• Upp till 2h laddtid (USB micro-B input)
• Fungerar med de flesta Bluetooth-enheter


Förpackningen innehåller: Bluetooth-headset, 3 olika storlekar på sleeves, kabelvinda samt USB-kabel


ARTNR HL-588

STREETZ Bluetooth-headset med mikrofon, in-ear, Bluetooth 4.1, silver

STREETZ stereo headset, in-ear, mick med volym, silver

STREETZ in-ear headset, mikrofon och volymkontroll, 16 Ω, 3,5mm, 1,2m, silver


Headset med bra ljud och stilren design. På kabeln finns en mikrofon, volymkontroll samt en svarsknapp som gör det enkelt att svara eller lägga på ett samtal.


• Element: 10mm
• Material: Metall
• Kabellängd: 1,2m
• Anslutning: 3,5mm
• Impedans: 16 Ω
• Frekvensomfång: 20-20kHz
• Fungerar med de flesta smartphones


Förpackningen innehåller: Headset, 3 olika storlekar på sleeves


ARTNR HL-585

STREETZ stereo headset, in-ear, mick med volym, silver

Bose QuietComfort 35 II trådlösa hörlurar, 20h batteritid, silver

Bose QuietComfort 35 II trådlösa hörlurar, tre olika brusreduceringsnivåer, 20h batteritid, silver


QuietComfort 35 II trådlösa hörlurar har förstklassig brusreducering. Och nu i ännu bättre tappning med en åtgärdsknapp som låter dig välja mellan tre olika brusreduceringsnivåer. Flerfunktionsknappen ger dig tillgång till telefonens virtuella standardassistent, t.ex. Siri. Du slipper trassliga sladdar och kan enkelt ansluta till dina enheter med Bluetooth och NFC-ihopparning och smidiga röstanvisningar. Volymoptimerad EQ ger balanserat ljud, oavsett volym, samtidigt som ett brusavvisande system med dubbla mikrofoner ger klarare samtalsljud även i blåsiga eller bullriga miljöer. QC35 II-hörlurarna ger upp till 20 timmars trådlös speltid per fulladdning och förstklassiga material som gör att hörlurarna sitter bekvämt hela dagen. Och med Bose Connect-appen kan du hantera dina enheter, komma åt huvudfunktioner och få tillgång till kommande uppdateringar. Håller batteriet på att ta slut? Koppla in den medföljande kabeln och fortsätt spela.


• Brusreducerande funktion i världsklass gör tystnaden tystare och förbättrar musikupplevelsen
• Bluetooth och NFC-ihopparning med röstanvisningar ger problemfria trådlösa anslutningar
• Med åtgärdsknappen kan du välja mellan tre olika brusreduceringsnivåer
• Tillgång till telefonens virtuella standardassistent, t.ex. Siri eller Google Assistant
• Volymoptimerad EQ ger balanserat ljud, oavsett volym
• Brusavvisande system med dubbla mikrofoner för tydligare samtal, även i blåsiga eller bullriga miljöer
• Med Bose Connect-appen kan du enkelt hantera dina enheter, komma åt funktioner och få tillgång till uppdateringar
• Litiumjonbatteriet ger upp till 20 timmars trådlös speltid per laddning
• Lätta material gör att de sitter bekvämt hela dagen
• Ljudkabel medföljer så att du kan lyssna på musik utan att använda batteriet


Mått (BxDxH): 170×81,3×180 mm


Vikt: 309g


ARTNR QC35IISILVER

Bose QuietComfort 35 II trådlösa hörlurar, 20h batteritid, silver

DELTACO USB-kabel, Tygklädd, Typ A ha – Typ Micro B, 2m, silver

DELTACO USB-synk-/laddarkabel, tygklädd, USB-A ha – USB Micro B ha, 2m, 2,4A, USB 2.0, silver


Tygklädd USB-Kabel med Micro USB för att kunna ladda och synka en mängd olika enheter med en och samma kabel. Koppla kabeln till datorns USB-port för synkronisering och laddning eller varför inte till en USB-nätadapter för bekväm laddning via ett vägguttag.


Vikt: 64g


ARTNR MICRO-115F

DELTACO USB-kabel, Tygklädd, Typ A ha – Typ Micro B, 2m, silver

HDMI-splitter via nätverkskabel, 1 enhet till 8 skärmar, 120m, silver

HDMI-splitter via nätverkskabel, 1 enhet till 8 skärmar, inkl. 8 mottagare, 120m, 1080p, Ultra HD, IR, silver


Dela bild och ljud från en källa med HDMI till åtta skärmar. Splittern fungerar även som en förstärkare och kan skicka HDMI-signalen via nätverkskablar i upp till 120 meter för att tas emot av mottagare som du sedan ansluter till en skärm med HDMI-kabel. Splittern har även stöd för förlängning av IR så du kan använda fjärrkontrollen till källenheten.


• 3D
• IR
• HDCP
• Ultra HD
• Räckvidd upp till 120m
• Åtta mottagare medföljer


Förpackningen innehåller: HDMI splitter, åtta stycken mottagare, nätadaptrar och manual


Mått(BxDxH): 483x110x44mm
Vikt: 1,4kg



ARTNR HDMI-256

HDMI-splitter via nätverkskabel, 1 enhet till 8 skärmar, 120m, silver

D-Link Mini-GBIC SFP till 1000BaseSX, 550M, Single-Mode Fiber, Silver

D-Link Mini-GBIC SFP till 1000BaseSX, 550M, Single-Mode Fiber, Silver


1-Port Mini-GBIC SFP till 1000BaseSX Fiber Transciever för upp till 550 meter installationer


• Single-Mode Fiber Transciever
• -40 till 85 ° C driftstemperatur


ARTNR DIS-S301SX

D-Link Mini-GBIC SFP till 1000BaseSX, 550M, Single-Mode Fiber, Silver

D-Link Mini-GBIC SFP till 1000BaseSX, 2K, Single-Mode Fiber, Silver

D-Link Mini-GBIC SFP till 1000BaseSX, 2K, Single-Mode Fiber, Silver


1-Port Mini-GBIC SFP till 1000BaseSX Fiber Transciever för installationer upp till 2 kilometer


• Multi-Mode Fiber Transciever
• -40 till 85°C driftstemperatur


ARTNR DIS-S302SX

D-Link Mini-GBIC SFP till 1000BaseSX, 2K, Single-Mode Fiber, Silver

D-Link Mini-GBIC SFP till 1000BaseLX, 10K, Single-Mode Fiber, Silver

D-Link Mini-GBIC SFP till 1000BaseLX, 10K, Single-Mode Fiber, Silver


1-Port Mini-GBIC SFP till 1000BaseLX Fiber Transciever för installationer upp till 10 kilometer


• Single-Mode Fiber Transciever
• -40 till 85°C driftstemperatur


ARTNR DIS-S310LX

D-Link Mini-GBIC SFP till 1000BaseLX, 10K, Single-Mode Fiber, Silver

Matting StandUp Hook, krok för StandUp matta, silver

Matting StandUp Hook, Krok för upphängning av StandUp mattor från Matting, silver


Med denna behändiga lilla krok från Matting kan du hänga upp deras arbetsplatsmatta StandUp oavsett storlek i bordskanten när du går hem för dagen så att städpersonalen kan städa hela golvet. Den cirkelformade stora delen med Mattings StandUp logga har en tyngd i sig som gör att kroken sitter kvar på bordet medans mattan hänger där.


ARTNR STANDUP-05

Matting StandUp Hook, krok för StandUp matta, silver

Ubiquiti Ufiber SFP-modul, GPON, OLT, 128 UF-Nano, silver

Ubiquiti Ufiber SFP-modul, GPON, OLT, 128 UF-Nano, silver


Ubiquiti Networks UFiber GPON-moduler ger möjligheten att öka kapaciteten hos din UFiber OLT och ansluta dina nya kunder snabbt.


• Klass B+
• 20km distans
• SC/UPC-kontakt
• Single-mode fiber
• Upp till 2,5/1,2 GHz Ner-/Uppladdning


ARTNR UBI-UF-GP-B+

Ubiquiti Ufiber SFP-modul, GPON, OLT, 128 UF-Nano, silver

Winstar M.2 SSD Förvaringslåda, USB Type-C, Aluminium, USB 3.1, silver

Winstar M.2 SSD Förvaringslåda, USB Type-C, Aluminium, USB 3.1, silver


Unik aluminium förvaringslåda med en slim design för bärbar M.2 SSD lagring. Snabba överföringshastigheter på upp till 10 Gbps tack vare stöd för USB 3.1. Ansluts med USB Typ-C eller Typ-A med den inkluderade Typ-C till Typ-A kabeln.


• USB Type-C 3.1
• Aluminiumhölje
• Datahastigheter upp till 10 Gbps
• USB Typ-C till Typ-A kabel ingår
• Kompatibel med M.2 SSD-storlekar: 2230, 2242, 2260 och 2280


Mått(BxDxH): 107 x 31 x 10 mm
Vikt: 50 g


ARTNR WS-ST237C

Winstar M.2 SSD Förvaringslåda, USB Type-C, Aluminium, USB 3.1, silver

ICY DOCK EZConvert Air, 1×2,5″, SATA 6Gb/s, 1×3,5″-plats, alu, silver

ICY DOCK EZConvert Air, internt lagringskabinett för 1×2,5″ SATA/SSD-hårddisk, SATA 6Gb/s, tar upp 1×3,5″-plats, aluminium/plast, silver

Internt lagringskabinett från ICY DOCK som rymmer en 2,5″ SATA/SSD hårddisk upp till 15mm i höjd. Ansluts till ett kontrollerkort eller moderkort via SATA-kabel.

Mått(BxDxH): 145,6×101,6×25,4mm.


ARTNR MB382SP-3B

ICY DOCK EZConvert Air, 1×2,5″, SATA 6Gb/s, 1×3,5″-plats, alu, silver

WD Red Pro 10TB Intern hårddisk, 3,5″, 256 MB, 6 Gbps, SATA, silver

WD Red Pro 10TB Intern hårddisk, 3,5″, 256 MB, 6 Gbps, SATA, silver


Lägg till värde för ditt företag genom att ge dina anställda möjligheten att snabbt och säkert synkronisera sina filer och säkerhetskopiera mappar eller dela arbete med kunder.


WD Red Pro-hårddiskar har även NASware-teknik och är avsedd att balansera prestanda och tillförlitlighet i större NAS- och RAID-miljöer.


• 7200 RPM
• 256 MB Cache
• Upp till 6 Gbps bandbredd
• 10 TB 3,5 ”intern hårddisk


Mått(BxDxH): 101,6 x 88,9 x 147 mm


ARTNR WD101KFBX

WD Red Pro 10TB Intern hårddisk, 3,5″, 256 MB, 6 Gbps, SATA, silver

ATEN VS481B, HDMI-switch, 4 ingångar – 1 utgång, UHD/4K, silver

ATEN VS481B – Professionell HDMI-switch med fyra ingångar till en utgång, UltraHD, 4K, 1080P, silver

ATEN VS481B är en professionell HDMI-switch med fyra ingångar till en utgång. Du har valen att växla mellan källorna via frontpanelens tryckknappar, RS-232 eller med medföljande fjärrkontroll. VS481B stöder kabellängder på upp till 15 meter (AWG 24) och dioderna på frontpanelen indikerar vilken källa som är aktiv.

• Fyra ingångar till en utgång
• Stöd för 3D, UltraHD och 4K inkl. standard upplösningar
• Dolby True HD och DTS HD Master Audio
• CEC (Consumer Electronics Control)
• RS-232 för avancerad styrning
• 3,5mm miniteleport för IR-öga (ej inkluderad)

Mått(BxDxH):200×82,5x25mm


ARTNR VS481B

ATEN VS481B, HDMI-switch, 4 ingångar – 1 utgång, UHD/4K, silver

DELTACO USB-C mini hubb, 2x USB-A 2,0, 480 Mbps, 0,5A, silver

DELTACO USB-C mini hubb, 2x USB-A 2,0, 480 Mbps, 0,5A, retail box, silver


DELTACO USB-C mini hubb till 2x USB-A-portar. Du kan överföra filer med en hastighet upp till 480 Mbps och synkronisera dina andra produkter med din dator. Perfekt tillbehör till din Mac eller PC.


• 2x USB-A
• Plug N play
• USB 2.0, 480Mbps
• 1x USB-C-kontakt
• Strömindikatorer
• 5V DC, 0,5A, 2,5W


Mått utan USB-C kontakten(BxDxH):43x21x11mm


Vikt: 13g


Förpackningsinnehåll: USB-C mini hubb med 2xUSB-A


ARTNR USBC-HUB6

DELTACO USB-C mini hubb, 2x USB-A 2,0, 480 Mbps, 0,5A, silver

DELTACO USB-C hubb, 4x USB-A 3.1 5GGbps, 0.9A, silver

DELTACO USB-C hubb, 4x USB-A 3.1 Gen1, 0,9A, retail box, 0,1m kabel, silver


DELTACO USB-C hubb till 4x USB-A-portar. Du kan överföra filer med en hastighet upp till 5 Gbps och ladda dina andra produkter med 0,9A. Perfekt tillbehör till din Mac eller PC.


• 4x USB-A 3.1 Gen 1
• Plug N play
• Strömindikatorer
• 1x USB-C-kontakt
• 5V DC, 0,9A, 4,5W
• USB 3.1 GEN 1, 5Gbps


Mått utan kabel(BxDxH): 44x92x18mm


Vikt: 60g


Innehållsförteckning: USB-C hubb med 4xUSB-A 3.1 Gen 1 portar


ARTNR USBC-HUB7

DELTACO USB-C hubb, 4x USB-A 3.1 5GGbps, 0.9A, silver

DELTACO USB-C till HDMI och VGA-adapter, 4K UHD, aluminium, silver

DELTACO USB-C till HDMI och VGA-adapter, 4K UHD, aluminium, silver


Anslut din DisplayPort Alt Mode-kompatibla USB-C-enhet till en HDMI- eller VGA-skärm eller projektor.


• DisplayPort Alt Mode
• 1x VGA-port (1920×1200 i 60 Hz)
• 1x 4K HDMI-port (3840×2160 i 30 Hz)
• Endast en utgång kan användas samtidigt


Mått(BxDxH): 45 x 15 x 65 mm
Vikt: 70 g


ARTNR USBC-HDMI12

DELTACO USB-C till HDMI och VGA-adapter, 4K UHD, aluminium, silver

DELTACO billaddare, USB-C, USB-A och Quick Charge 3.0, 10,8A, silver

DELTACO billaddare med USB-C, USB-A och Qualcomm Quick Charge 3.0, 10,8A, 1xUSB-C ho, 3xUSB Typ A ho, 12-18V DC input, svart/silver


Billaddare med två USB-A portar. Den sammankopplade hubben har en 1,5m lång kabel vilket gör att du kan ladda fler enheter i baksätet, hubben har en USB-C och en USB-A port med Quick Charge 3.0. Quick Charge gör det möjligt för enheter som stödjer Quick Charge att få batteriet uppladdat till 80% på 35min. USB-A porten går lika bra att använda till enheter utan stöd för Quick Charge. Både laddare och hubb har ett robust hölje i aluminium.


Det medföljer även ett clips för att t.ex. kunna sätta fast hubben på baksidan av förarstolen.


• Hölje i aluminium
• Input: 12-18V DC
• Output: Max 10,8/57W
• 1xUSB-C hona, 5V/3A
• 2xUSB Typ A hona, 5V/2,4A per port
• 1xUSB Typ A hona, 3,6V-6V/3A, 6,2V-9V/2A, 9,2V-12V/1,5A
• Qualcomm Quick Charge 3.0


ARTNR USBC-CAR102

DELTACO billaddare, USB-C, USB-A och Quick Charge 3.0, 10,8A, silver

Brennenstuhl Premium Line 19″1,5U, 8xCEE 7/4, petskydd, silver

Brennenstuhl Premium Line 19″ 1,5″ grenuttag, 8xCEE 7/4, 1xCEE 7/7, petskyddade kontakter, 3m kabel, silver/svart


Grenuttag med åtta stycken CEE 7/4-uttag vinklade 45°, samtliga uttag är petskyddade. 


• 8xCEE 7/4 schuko uttag, vinklade 45° och petskyddade
• On/Off brytare
• 3m H05VV-F 3G1,5 kabel


ARTNR GT-663

Brennenstuhl Premium Line 19″1,5U, 8xCEE 7/4, petskydd, silver

Brennenstuhl Desktop-Power, 4xCEE 7/4. 1xCEE 7/7, 4xUSBTyp A, silver

Brennenstuhl Desktop-Power, Grenuttag med USB-Hubb, 4xCEE 7/4 uttag, 1xCEE 7/7 anslutning, 1,8m kabel, silver


Grenuttag i desktopformat som ger dig fyra stycken CEE 7/4-uttag samt fyra USB-kontakter, är grenuttaget ansluten till en dator via den medföljande USB Typ-A till Typ B kabeln så fungerar portarna som en hubb och kan således användas för att ansluta tillbehör som mus/tangentbord, extern hårddisk eller mer.


• 4xUSB Typ A hona
• Petskyddade CEE 7/4-uttag
• Kabel: H05VV-F 3G1,5


ARTNR GT-666

Brennenstuhl Desktop-Power, 4xCEE 7/4. 1xCEE 7/7, 4xUSBTyp A, silver

Brennenstuhl desktop grenuttag, 2xCEE 7/4-1xCEE 7/7, 1,8m, pet,silver

Brennenstuhl desktop grenuttag, 2xCEE 7/4 uttag, 1xCEE 7/7 anslutning, 1,8m kabel, petskyddad, silver

Trevligt litet grenuttag i desktop format från Brennenstuhl med två CEE 7/4 uttag, passar perfekt att ha på skrivbordet för lite extra uttag.

Mått(BxDxH): 115x120x55mm


ARTNR GT-513

Brennenstuhl desktop grenuttag, 2xCEE 7/4-1xCEE 7/7, 1,8m, pet,silver

Brennenstuhl EL-mätare, driftskostnad, volt/watt, silver

Brennenstuhl Primera-line El-mätare, mäter watt och volt samt driftskostnad, drivs med 3x LR44 batterier, jordad, petskydd, silver

El-mätare för ett eluttag som mäter hur mkt volt och watt som den levererar till den utrustning som är kopplat till det eluttaget. Den mäter i timmar och minuter. Du kan även ställa in olika pris inställningar för dag/natt för att få fram korrekt kostnad.


ARTNR GT-463

Brennenstuhl EL-mätare, driftskostnad, volt/watt, silver

Brennenstuhl digitaltimer, jordad, 12/24h, pet, 240V/16A/3680W, silver

Brennenstuhl timer för jordade uttag, 12/24h inställning, display, 20 olika program, 240V/16A/3680W, NiMH batterier, petskydd, silver

Digital timer som enkelt kan programmeras, drivs med uppladningsbara NiMH-batterier (ingår i förpackningen). Kan ställas in för 7 dagars timerprogram.


ARTNR GT-465

Brennenstuhl digitaltimer, jordad, 12/24h, pet, 240V/16A/3680W, silver

Brennenstuhl timer, jordad, 24h inställn, pet, 240V/16A/3500W, silver

Brennenstuhl timer för jordade uttag, 24h inställning, petskydd, 240V/16A/3500W, silver

Har en knapp för att köras i alltid-på läge.

• Du kan tidsinställa upp till 96 on/off kopplingstider per dygn.
• Kortaste kopplingstid är 15 minuter.


ARTNR GT-466

Brennenstuhl timer, jordad, 24h inställn, pet, 240V/16A/3500W, silver

Technaxx digital omvandlare för kassettband, 64-320 kbps,32 Ohm,silver

Technaxx digital omvandlare för kassettband, 64-320 kbps, 32 Ohm, 100-20 KHz, silver


Återupptäck dina gamla kassettband, konvertera dina gamla mixband och kassetter till MP3 för att spela upp i din iPod/MP3-spelare eller bränn till CD.


• MP3 bithastighet: 64-320 kbps
• Ljudutgång: 3,5 mm stereo jack (hörlurar)
• Ström: 3V (2x AA-batterier) eller USB-anslutning
• Hörlurar: 32 Ohm impedans,100-20 KHz frekvensområde
• Rekommenderad inspelningstid: 90 min. drift/30 min
• Systemkrav: Windows 7/Vista/XP/2000/ME, Hårddiskminne: 70 MB (för programvara), 4 GB (för ljudredigering), RAM 256 MB/CD-ROM-enhet/USB-gränssnitt


Mått (BxDxH): 113x83x30mm


Vikt: 170g


ARTNR TECH-014

Technaxx digital omvandlare för kassettband, 64-320 kbps,32 Ohm,silver

DELTACO 10 000 mAh Power Bank, 37Wh, Li-Po, aluminium, USB-C, silver

DELTACO 10 000 mAh Power Bank, 37Wh, Li-Po, aluminium, USB-C, silver


Denna kompakta power bank ger en överraskande kapacitet för sin storlek. Litium-polymerceller inrymda i en industriellt aluminiumskal med plastkanter resulterar en hållbar och attraktiv enhet som garanterar att hålla alla dina enheter laddade.


• Genomladdning
• 1x USB-A och 1x USB-C-port
• 2.4A-utgång (2A USB-A, 2,4A USB-C)
• 10 000 mAh Litium-polymer power bank
• Laddningar via Micro-USB (medföljande kabel)
• Ladda upp till två enheter samtidigt


Mått (BxDxH): 67.5×138.14.5mm
Vikt: 229 g


ARTNR PB-831

DELTACO 10 000 mAh Power Bank, 37Wh, Li-Po, aluminium, USB-C, silver

DELTACO USB-C 3.1 Gen 1 till USB-A OTG adapter, alu, vit påse, silver

DELTACO USB-C 3.1 Gen 1 till USB-A OTG adapter, 3A, aluminium, vit påse, 0,1m tygbeklädd kabel silver


Med denna adapter så går att ansluta en USB-A typ till exempelvis din macbook eller annan enhet som har en USB-C-anslutning. Med USB 3.1 får du en hastighet på 5Gbps.


• 3A max
• Plug and Play
• OTG-kompatibel
• 5 Gbps hastighet
• Kabellängd ca 10 cm


Mått(BxDxH): 23x27x11 med  0,1m kabel


Vikt: 15g


Förpackningsinnehåll: USB-C 3.1 Gen 1 till USB-A OTG adapter


ARTNR USBC-1278

DELTACO USB-C 3.1 Gen 1 till USB-A OTG adapter, alu, vit påse, silver

19″ Keystone patchpanel, 48 portar, 1U, jordkabel, metall, silver


19″ Keystone patchpanel, 48 portar, 1U, jordkabel, metall, silver


Med en tom panel med universella portar för Keystone-uttag väljer du själv hur din konfiguration ska se ut. Panelen har utrymme för hela 48 uttag på endast 1 Unit och ett kabelstöd som håller kablarna på plats. Dessutom har den dubbla metallramar för att uttagen ska sitta ordentligt och en jordkabel för att användas tillsammans med skärmade uttag.


Monteras i 19″-rack där den tar upp 1 Unit i utrymme och ett djup på 150mm.


• Tillverkad av lågresistent metall med jordkabel.


• 48 universella Keystone-portar.


• 17 mm c-c mått mellan Keystone-portarna.


Korgmuttrar och buntband medföljer.


Mått (BxDxH): 482x150x44mm


ARTNR PAN-116

19″ Keystone patchpanel, 48 portar, 1U, jordkabel, metall, silver

DELTACO PRIME USB-kabel, 2.0, Typ C ha, Typ Micro-B ha, 1m, silver

DELTACO PRIME USB 2.0 kabel, tygklädd, USB Typ C ha – USB Typ Micro B ha, 1m, silver


Tygklädd USB-Kabel med Typ C hane till Typ Micro-B hane för att kunna ladda och synka olika enheter med en och samma kabel. Koppla kabeln till datorns USB-port för synkronisering och laddning eller varför inte till en USB-nätadapter för bekväm laddning via ett vägguttag.


• USB Typ C


ARTNR USBC-1251

DELTACO PRIME USB-kabel, 2.0, Typ C ha, Typ Micro-B ha, 1m, silver

DELTACO PRIME USB adapter, 3.1 Gen1, Typ C ha, Typ A ho, 0,15m, silver

DELTACO PRIME USB 3.1 Gen1 adapter, tygklädd, USB Typ C ha – USB Typ A ho, 0,15m, silver


Tygklädd USB-adapter med Typ C hane till Typ A hona för att kunna ansluta enheter som använder sig av USB Typ A-kontakt till en dator med USB Typ C-port.


• USB 3.1 Gen1
• USB Typ C


ARTNR USBC-1254

DELTACO PRIME USB adapter, 3.1 Gen1, Typ C ha, Typ A ho, 0,15m, silver